Vranov nad Dyjí

Vyhledávaná lokalika k rekreaci či turistice

s krásným okolím. 

Kouzelný Vranov je vzdálen

16km od Znojma 

 

 

Popis nemovitosti

Vranov nad Dyjí, do roku 1986 Vranov, se rozkládá pod přehradní nádrží Vranov v údolí řeky Dyje ve značně rozčleněném terénu. Samotný městys je spojen silnicí druhé třídy Lesná–Šafov, která se v zákrutách svažuje do městečka v údolí a následně jej opouští směrem k zámku umístěném na vysokém skalním ostrohu. Historické jádro obce, Benátky a osady Přední Hamry a Zadní Hamry se nachází v údolí na levém říčním břehu, kdežto ostatní mladší zástavba jako Leopoldovo město byla situována na sever od historického jádra na pravém břehu do jihovýchodního svahu. Řeka Dyje v údolí a zalesněné svahy kolem ní limitují do jisté míry rozvoj stavební zástavby.

Žije zde 816 obyvatel.

Sousedními obcemi sídla jsou Štítary, Horní Břečkov, Podmyče, Onšov a Lančov.

Vranov nad Dyjí je považován za vstupní bránu do NP Podyjí a do rekreační oblasti Vranovské přehrady. Turisty je vyhledáván kvůli historickým památkám, aktivnímu odpočinku a rekreaci. Ubytovací kapacita městyse je dostatečná a různé úrovně. V roce 2004 se pohybovala kolem 784 lůžek. Jinak je na tom stravování, kde je nabídka v letní sezoně mnohem vyšší. Počet letních dnů se pohybuje v rozmezí 40–50. Podyjí je ideálním místem pro pěší a cyklistickou turistiku. Turisté využívají především vlastní automobilovou dopravu nebo jezdí na kole. V létě funguje linka cyklobusu mezi Vranovem a Znojmem se zastávkami v NP Podyjí. Dále využívají kolový vláček, který pendluje mezi městysem a přehradou. Lodní doprava staví na hrázi, v Lančově, na Chmelnici, v Campu Bítov na Vranovské pláži a pod hradem Bítov v zátoce.

Nejznámějšími rekreačními středisky jsou Hráz, Vranovská pláž, Švýcarská zátoka, Lančovská zátoka. Další se nachází kolem Bítova a Podhradí nad Dyjí. Kolem Vranova existuje celá řada pěších turistických stezek. Další stezky jsou turistům k dispozici v NP Podyjí a to i s napojením přes hranici do Rakouska.

 

 Občanská vybavenost: úřad městyse, obchody se smíšeným zbožím, oddělení PČR, Dobrovolní hasiči, základní škola i mateřská škola, obvodní lékaři, i odborní zde ordinují v některé dny. 

 

 

 

Prodané nemovitosti v této obci 

Dům si můžete prohlédnout zde: 

Prodaná nemovistost

 

Věřím, že si obec oblíbíte stejně jako já. 

 

Přemýšlíte o prodeji Vaší nemovitosti? Rád Vám s tím pomůžu. 

DALIBOR DVOŘÁK

http://dalibordvorak.cz/

DaliborDvorak29@gmail.com

+420 608 441 558 

Videoprohlídka

Fotogalerie

Budu se na Vás těšit

DALIBOR DVOŘÁK

http://dalibordvorak.cz/

DaliborDvorak29@gmail.com

+420 608 441 558

Kontaktní formulář